Wczoraj około godziny 16.20 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z ulicą Poznańską w Nowym Mieście nad Wartą doszło do zderzenia motocyklu z samochodem osobowym. Rannego motocyklistę przetransportowano śmigłowcem LPR do jednego z poznańskich szpitali.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej, 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście. Na miejsce wysłano również zastępy straży oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z powiatu jarocińskiego, lecz w trakcie dojazdu strażacy zostali zawróceni.

Do najciężej poszkodowanego motocyklisty został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 9” z poznańskiej bazy. Po wylądowaniu na miejscu wypadku lekarz zadecydował o transporcie poszkodowanego do jednego z poznańskich szpitali.

– Zdarzenie zostało zakwalifikowane, jako wypadek z uwagi na obrażenia motocyklisty. W czasie lądowania śmigłowca ruch na drodze był wstrzymany. W późniejszym czasie wprowadzono ruch wahadłowy. Fordem Mondeo kierował mieszkaniec powiatu średzkiego a motocykl prowadził 31- letni mieszkaniec Poznania. Kierujący samochodem osobowym nie odniósł obrażeń był trzeźwy natomiast od motocyklisty została pobrana krew do badań. Do zderzenia doszło podczas zawracania Forda na skrzyżowaniu – powiedział asp. sztab. Michał Szymurski z policji w Środzie Wielkopolskiej

Ja informują nowomiejscy strażacy na swoim fanpage – Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastajemy jedno auto osobowe, które zderzyło się z motocyklem. Nasze działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia pomocy poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu butli z gazem LPG oraz przygotowaniu poszkodowanego motocyklisty do transportu śmigłowcem. Po zakończonej akcji ratowniczej kontynuowaliśmy zabezpieczaliśmy miejsce zdarzenia gdzie swoje czynności wykonywała policja oraz kierowaliśmy ruchem.

Foto, tekst . JAROCIN112.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl