26 maja ok. godziny 22:30 na stojącego częściowo na drodze, zepsutego tira najechał Opel Astra. Droga hamowania była długa, bo najprawdopodobniej kobieta kierująca Astrą zbyt późno zauważyła trójkąt ostrzegawczy. Do Pamięcina niezwłocznie udały się służby ratunkowe.


Na miejsce przybyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG 1 w Kaliszu i pogotowie ratunkowe. Poszkodowana wydostała się z pojazdu o własnych siłach i nie zaszła konieczność użycia narzędzi hydraulicznych. Po opatrzeniu została zabrana do szpitala, gdzie po zbadaniu została zwolniona do domu. Zdarzenie zaliczono do kolizji drogowych.

Jak się okazało naczepa samochodu ciężarowego stała na drodze dużo wcześniej, ponieważ kierowca chcąc zjechać z głównej drogi, wjechał prawymi kołami do rowu. Po pewnym czasie, gdy już się ściemniło w naczepę uderzył wspomniany Opel Astra.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz usunięciu rozlanych substancji ropopochodnych. Mimo prób wydostania naczepy z rowu – nie udało się. Kierowca był zmuszony do przeładunku przewożonych 800 kilogramowych palet oraz zawiadomienia specjalistycznej pomocy drogowej z Pleszewa. Policja zabezpieczała miejsce zdarzenia do godzin rannych.

Działania straży pożarnej trwały około dwie godziny.

Siły i środki:

  • 341[P]41 – SLRd – Iveco – JRG 1 Kalisz,
  • 341[P]25 – GCBA 4/24 – Star – JRG 1 Kalisz,

oraz

  • Policja – dwa radiowozy,
  • Karetka pogotowia ratunkowego.

Foto i opis: Wojtek Śniegula.

o autorze

Redakcja