W dniu 31 lipca br. około godziny 12:25 na przejeździe kolejowym w Poznaniu przy ulicy Góreckiej doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

Kierujący samochodem Volkswagen Golf jadąc ulicą Górecką w kierunku Lubonia zbliżając się do przejazdu kolejowego zauważył nadjeżdżający pociąg towarowy. Mimo hamowania kierowcy nie udało się uniknąć zderzenia z wagonem. Przejazd wyposażony był w szlabany, które prawdopodobnie nie były zamknięte w momencie przejazdu pociągu.

W tym samym czasie niecałe 100 metrów dalej doszło do kolejnego wypadku. Ten sam pociąg towarowy uderzył w koparkę prowadzącą prace modernizacyjne wiaduktu.

Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu po otrzymaniu informacji o powyższych zdarzeniach zadysponował najbliższe zastępy Państwowej Straży Pożarnej. W pierwszej kolejności zabezpieczono miejsce zdarzenia, dokonano wstępnego rozpoznania oraz udzielono pomocy medycznej osobom uczestniczącym w wypadku.
W wyniku wypadku poszkodowany został operator koparki, którego karetka pogotowia odtransportowała do szpitala. Kierowca oraz pasażer Volkswagena wyszli z wypadku bez obrażeń.

W działaniach uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 z Poznania, Szkoły Aspirantów PSP, a w dalszej części akcji z OSP Luboń.

źródło: KW PSP w Poznaniu

o autorze

Redakcja