18 grudnia 2015 roku Ochotniczą Straż Pożarną w Zduny odwiedziły studentki Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim, które w ramach projektu zorganizowały akcję charytatywną. Wspólnie wybraliśmy się do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

Studenci po pozyskaniu środków od sponsorów zakupiły dla dzieci słodkie niespodzianki, soki, owoce i przybory szkolne. Te dzieci uwielbiają strażaków, więc nie ma się co dziwić, że największą atrakcją dla Nich był pokaz sprzętu jakim dysponuje OSP Zduny. Każde dziecko mogło przymierzyć hełm, ubranie bojowe, potrzymać prądownice, wąż, koło ratunkowe oraz rzucić rzutką ratunkową. Chętnie odpowiadaliśmy na zadawane pytania jak i opowiadaliśmy o pracy strażaka.

Po pamiątkowym zdjęciu wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy. Zgromadzone Dzieci i Młodzież z uśmiechem na twarzy pożegnało nas i zapewne nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.

Zorganizowanie takiej akcji pokazuje, że każdy z Nas może pomóc innym, gdzie nic to nie kosztuję, a jaką radość sprawia akurat w tym przypadku niepełnosprawnym dzieciom.

Bardzo dziękujemy studentkom z Ostrowskiej Akademii Nauk, które wyszły z inicjatywą do nas o pomoc i razem pokazaliśmy dobre serce odwiedzając Dom Pomocy Społecznej tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

o autorze

Andre