W obecnym prawie członek Ochotniczej Straży Pożarnej, który ucierpiał w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczej lub ćwiczeń, nie był zatrudniony na umowę o pracę np. będąc osobą uczącą się, bezrobotną, zatrudnioną na umowę zlecenie itp. jest pozbawiony jakichkolwiek świadczeń przez okres choroby i rehabilitacji.

Żeby to zmienić członkowie jednostki OSP Ustronie Morskie przygotowali projekt zmian w ustawie i dążyli do uzbierania 100 000 podpisów. Na szczęście udało się! Wczoraj do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych trafiły protokoły dowodzące o zebranej liczbie podpisów.

Wprowadzeniem zmian zajmie się specjalna grupa parlamentarna. Prawdopodobnie 26 listopada br. odbędzie się spotkanie grupy roboczej, której zadaniem będzie podjęcie pewnych działań, by uintensywnić ścieżkę legislacyjną. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że ustawa wejdzie w życie już za kilka miesięcy.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej zostałał powołany w Ochotniczej Straży Pożarnej Ustroniu Morskim. To dzięki ich przedsięwzięciu oraz zaangażowaniu strażaków z całej Polski możemy liczyć na zmiany, które z pewnością są zmianami na lepsze. Przecież zarówno strażacy zawodowi, jak i ochotnicy tak samo ryzykują swoje życie i zdrowie.

Foto: Miastokolobrzeg.pl

o autorze

Redakcja