We wtorek, 13 grudnia kilka minut przed godziną 22:00 na terenie jednego z zakładów produkcyjnych mieszczących się przy ul. Wojska Polskiego w Zielonej Górze doszło do pożaru poddasza.

Początkowo na miejsce pożaru zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG 2. W chwili przybycia sekcji gaśniczej na miejsce stwierdzono, iż siły i środki są niewystarczające. W związku z powyższym do pomocy na miejsce zdarzenia zostały wysłane kolejne zastępy PSP, OSP jak i zastęp z WSP Czerwieńsk.

Pożar w momencie dyspozycji pierwszych zastępów był już bardzo rozwinięty. Dodatkowo strażakom akcję ratowniczo-gaśniczą utrudniało silne zadymienie. Co chwilę wymieniano butle powietrzne do aparatów oddechowych.

dsc_0411a

Łącznie na miejsce zdarzenia zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej, w tym Zastępce Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze – bryg. Maksymiliana Koperskiego.

Firma zajmuje się produkowaniem karm dla zwierząt. Po południu w zakładzie odbywał się proces suszenia karmy. Pożar wybuchł w suszarni – wskutek zadymienia włączył się alarm. Nie wiadomo jednak co było przyczyną pożaru. W środku budynku nikt nie przebywał i nie było potrzeby ewakuacji.

Materiał nadesłany został przez Ratownictwo Powiatu Zielonogórskiego.

o autorze

Redakcja