Z końcem listopada 2016 roku do strażaków z powiatu zielonogórskiego zawitały dwa nowe pojazdy. Jeden z nich trafił do zawodowców, a drugi do ochotników z OSP „Racula” w Zielonej Górze.

W środę, 7 grudnia na obiekcie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Zielonej Górze odbyła się uroczystość dotycząca przekazania powyższych samochodów pożarniczych.

Swoją obecnością prócz strażaków, którzy otrzymali nowe pojazdy zaszczycili znamienici goście, wśród których można wymienić:
– Starszego Brygadiera Sławomira Klusek – Lubuski Komendant Wojewódzki PSP,
– Brygadiera Dariusza Macha – Komendanta KM PSP w Zielonej Górze,
– Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego,
– Starostę Powiatu zielonogórskiego Janusza Wróblewskiego,
– Prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze Jolantę Fedak,
– Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druha Edwarda Fedko,
– Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Zielona Góra Tomasza Sroczyńskiego,

Średni samochód pożarniczy, który otrzymali ochotnicy z „Raculi” to Mercedes Atego 1530 zabudowany przez firmę Bocar. Pojazd ten zastąpi dotychczas pierwszowyjazdowego Stara 266. Mercedes wyposażony jest w różnego rodzaju sprzęt, który pozwala na prowadzenie różnorakich działań. Dodatkowo wyposażony jest on w wyciągarkę, ledowy maszt oświetleniowy, zbiornik wody o pojemności 4500 litrów i zbiornik pianowy o pojemności 450 litrów.

Natomiast zawodowcy z JRG 2 Zielona Góra wzbogacili się o samochód do pomocy przy prowadzeniu działań ratowniczych, w których strażacy muszą używać aparatów oddechowych. Samochód na podwoziu Mercedes Sprinter 516 zakupiono wraz z wyposażeniem, które umożliwia m.in. konserwacje, napełnianie i czyszczenie aparatów oddechowych.

Materiał dzięki uprzejmości: Zielona Góra 112 – www.zg112.pl

o autorze

Redakcja