RTcom, autoryzowany dystrybutor rozwiązań firmy Hytera na rynku polskim, wprowadza na rynek kolejne radiotelefony DMR oraz innowatorski system typu „guard tour” Hytera Patrol System. 

Nowy model radiotelefonu Hytera PD415 na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale jak to  często bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Urządzenie posiada wbudowany czytnik RFID, za pomocą którego użytkownik (wartownik, pracownik ochrony, personel sprzątający) odczytuje kolejne punkty kontrolne (tzw. tagi RFID).

Hytera-Patrol-system

Odczytana informacja przesyłana jest drogą radiową do dyspozytora, który na ekranie komputera i dedykowanej aplikacji Hytera Patrol System na bieżąco może monitorować i efektywnie zarządzać personelem. Oprogramowanie posiada wygodny, graficzny interfejs użytkownika z obsługą alarmów (np. wezwanie pomocy przez strażnika, alarm w przypadku braku odczytu znacznika RFID o określonym czasie), obsługę spersonalizowanych map np. budynku czy terenu, zaawansowane narzędzie raportujące (np. dla klientów) a także obsługę tzw. patrol planów. Na mapie (rzut 2D) możemy na bieżąco obserwować położenie konkretnych pracowników.

Hytera-PD415

Składowymi elementami Hytera Patrol System oprócz radiotelefonów PD415 i oprogramowania są także tagi (znaczniki) RFID, które umieszczamy na terenie budynku czy patrolowanego terenu. Co ważne nie wymagają one zasilania, co znacznie upraszcza ich instalację. Ostatnim elementem są tzw. karty ID patrolującego (patroller ID card), przypisane do każdego użytkownika radiotelefonu PD415. Są one niezbędne do tego aby zalogować się do systemu i być prawidłowo identyfikowalnym. Użycie tego rozwiązania zapobiega także ewentualnym nadużyciom.

Oprócz ww. funkcji, radiotelefony zapewniają także funkcje głosowe, które są nie mniej ważne i użyteczne. Hytera PD415 pracuje w oparciu o najnowszy cyfrowy standard ETSI DMR Tier II, który zapewnia wsteczną kompatybilność z dotychczas używanymi systemami analogowymi. Lepsza jakość połączeń, wywołania grupowe (do wszystkich), indywidualne (rozmowa jeden do jednego), obsługa funkcji alarmowych (wezwanie pomocy), możliwość wysyłania predefiniowanych wiadomości tekstowych (np. do dyspozytora). PD415 dzięki pracy w oparciu o standard DMR umożliwia wykorzystanie dwóch niezależnych kanałów do komunikacji oraz o ponad 40% dłuższy czas pracy na akumulatorze w porówaniu z urządzeniami analogowymi (PD415 w trybie cyfrowym pracuje do 16 godzin na jednym akumulatorze 1.500mAh Li-Ion). Same radiotelefony zbudowane są z wysokiej jakości materiałów co zapewnia długą żywotność urządzeń.

o autorze

Redakcja