Dnia trzynastego grudnia br. w godzinach rannych zapalił się drewniany budynek mieszkalnych. W domu przebywał starszy mężczyzna – niestety, nie przeżył. Cała akcja trwała cztery godziny. W zdarzeniu uczestniczyło 9 zastępów straży pożarnej.

Do palącego się całego budynku dojechały dwie pierwsze zastępy : Ochotnicza Straż Pożarna Zduny i Złaków Kościelny. Kierujący całym działaniem otrzymał informację o starszej osobie, która przebywała w środku palącego się budynku mieszkalnego.

[galeria=2,prawa]Dwie pierwsze zastępy podały dwa prądy wody w natarciu, a po kilku minutach dojechał GCBA 5/24 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Łowicz – ratownicy w sprzęcie ODO weszli do palącego się budynku w celu poszukiwania starszego mężczyzny – niestety, został znaleziony pod zawalonym sufitem (zwęglone szczątki) w pobliżu drzwi wyjściowych, co oznaczało jednocześnie, że próbował wydostać się z płonącego domu.

[galeria=4,lewa]Lekarz stwierdził zgon z uwagi na zwęglone szczątki mężczyzny. Do całego zdarzenia przyjechał również Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Łowicz. Przybyli także prokurator, policja i zespół dochodzeniowy. W akcji brało udział cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, trzy zastępy innych Ochotniczych Straż Pożarnej i dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Łowicz.

Foto: JRG Łowicz

o autorze

Redakcja