Jeleniogórscy policjanci wspólnie z policjantami ze Złotoryi zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o rozbój. W trakcie swojej ucieczki zniszczył dwa radiowozy.

20 kwietnia br. po godzinie 19.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał informację od policjantów ze Zgorzelca o tym, że na terenie Bogatyni doszło do rozboju, w wyniku, którego sprawca ukradł osobowego Renaulta i tym pojazdem może przemieszczać się w kierunku powiatu jeleniogórskiego od strony Czech. Do działań natychmiast włączyli się policjanci z Jeleniej Góry oraz funkcjonariusze ościennych powiatów – informuje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Około godziny 20.00 na krajowej ‘trójce’ poszukiwany mężczyzna chcąc ominąć posterunek blokadowy uderzył w dwa radiowozy. W wyniku uderzenia trzech policjantów zostało rannych, stan dwóch lekarze określali jako poważny. 40-latek został zatrzymany i trafił do aresztu, funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim worki z amfetaminą i przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG 2 Jelenia Góra i OSP Jelenia Góra-Wiejska, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w zniszczonych pojazdach. Pojawiła się również Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa celem oczyszczenia pobliskiego strumyka z dokumentów służbowych z radiowozu.

Przez kilka godzin droga krajowa nr 3 była zamknięta.

Foto. jeleniagora998.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz