Dnia 8 listopada br. około godziny 10.50 Dyżurny Operacyjny Centrum Powiadamiania Ratowniczego w Złotowie został powiadomiony o wypadku drogowym samochodu osobowego między Złotów, a Nowy Dwór.

Po przyjeździe Dowódcy zmiany służbowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Złotów na miejsce, przekazał infromację – samochód marki Skoda Octavia uderzył bardzo mocno w bok drzewa, w wyniku czego doszło do rozerwania pojazdu na dwie części. W tylnej części był zakleszczony kilkuletni chłopczyk, natomiast kierowca został wyrzucony na zewnątrz samochodu.

Dyżurny CPR dodatkowo wysłał drugi zastęp z JRG Złotów i OSP Radawnicę. Na miejsce wypadku przybył lekarz, który stwierdził zgon u kierowcy i liczne obrażenia u kilkuletniego chłopca.

Działania Straży polegały na zabezpieczeniu terenu, uprzątnięciu pozostałości po wypadku i użyciu sprzętu hydraulicznego – dojście do uwięzionego dziecka.

[galeria=2,lewa]Na miejscu zdarzenia Dyspozytor medyczny CPR w Złotowie alarmowo zadysponował śmigłowiec LPR, który zjawił się po około 20 minutach.Chłopiec został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Bydgoszczy. Dalsze działania były realizowane zgodnia z przyjętymi zasadami w ramach wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Policja będzie badała okoliczności wypadku.

Niestety, na tym odcinku jest to kolejny tragiczny wypadek drogowy. Policja jak i Strażacy z Złotowa apelują do kierowców o zachowanie rozwagi i wyobraźni w korzystaniu z pojazdów na drogach.

Zdjęcia : KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja