Po 20 latach na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem st. bryg. Andrzej Koc zakończył służbę w Państwowej Straży Pożarnej.  

Uroczysty apel, podczas którego nastąpiło zdanie oraz powierzenie pełnienia obowiązków komendanta powiatowego PSP, odbył się w piątek 31 maja na placu przed komendą powiatową PSP.

W uroczystości udział wzięli: Jarosław Zieliński – Sekretarz Stanu w MSWiA, Jacek Bogucki – Poseł RP, nadbryg. Jarosław Wendt – Podlaski Komendant Wojewódzki, Bogdan Zieliński – Starosta Wysokomazowiecki oraz przedstawiciele samorządów z terenu powiatu wysokomazowieckiego, jednostek OSP i służb, z którymi straż pożarna współpracuje na co dzień.

Po odczytaniu decyzji Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP o odwołaniu ze stanowiska, komendant Koc pożegnał się ze Sztandarem, a następnie zameldował wiceministrowi Zielińskiemu zdanie obowiązków służbowych.

Andrzej Koc z Państwową Strażą Pożarną jest związany od 32 lat i ponad 40 lat z Ochotniczą Straż Pożarną. Ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie i od 1992 roku pełnił służbę w Wysokiem Mazowieckiem. Komendantem Powiatowym PSP był od 1 czerwca 1999 roku. W 2017 roku został wybrany na Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Podlaskiego.

Decyzją Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP od 1 czerwca do 31 lipca pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem został dotychczasowy Zastępca st. bryg. Tomasz Sieńczuk.

o autorze

Redakcja/Łukasz