Kilka dni temu ruszyły poważne zmiany w funkcjonowaniu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego ‘SZCZECIN’.

Do tej pory SGRT ‘SZCZECIN’ realizowała swoje zadania w oparciu o dwie jednostki: Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą nr 2 w Szczecinie (SCRt Scania) i Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą w Pyrzycach (SCRt Renault).

W związku z aktualizacją 'Zasad organizacji ratownictwa technicznego w KSRG’ Komenda Wojewódzka PSP w Szczecinie zdecydowała, że grupa będzie działała na bazie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Stargardzie, w której od kilku lat funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza.

Kilka dni temu do jednostki dotarł ciężki samochód ratownictwa technicznego Renault z Pyrzyc, który jest wyposażony w rotator. W kolejnych dniach jednostkę zasili fabrycznie nowy ciężki samochód ratownictwa technicznego Scania 6×6, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze w tym roku strażacy otrzymają również lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy.

Data osiągniecia gotowości przez SGRT nie jest znana.

Oprócz SGRT ‘SZCZECIN’ w województwie zachodniopomorskim działa jeszcze SGRT ‘KOSZALIN’, która posiada ciężki żuraw ratowniczy Scania P450 i według nowych Zasad organizacji ratownictwa technicznego w KSRG realizuje poziom gotowości ‘C’.  

Foto. KP PSP Stargard 

Ciężkie 'techniki’ zasiliły jednostki Państwowej Straży Pożarnej [FOTO]

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl