Wojskowi medycy z ‘Błękitnej’ Brygady jako pierwsi udzielili pomocy poszkodowanym w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 678 w powiecie wysokomazowieckim.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 1 kwietnia w miejscowości Sokoły na drodze Wysokie Mazowieckie – Białystok. Kierująca samochodem osobowym Renault uderzyła w tył samochodu marki Skoda i wypadła z drogi.

Świadkami wypadku byli żołnierze z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, którzy transporterami Rosomak jechali do Białegostoku. Pomocy poszkodowanym udzielili wojskowi medycy jadący Wozem Ewakuacji Medycznej. Następnie na miejsce dojechały zastępy z OSP Sokoły i JRG Wysokie Mazowieckie.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca, zakręceniu dopływu gazu w Skodzie i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Pasażer Skody nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast kierowcy udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego zbadał wszystkich uczestników. Do szpitala zabrany został kierowca Skody – powiedział serwisowi wysokomazowiecki24.pl st. bryg. Tomasz Sieńczuk, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

Foto. 12 BZ

o autorze

Redakcja/Łukasz