Żorscy policjanci wspólnie z pracownikami WIOŚ oraz żorskiego urzędu miejskiego, na terenie jednej z prywatnych posesji, ujawnili naczepy wypełnione zbiornikami z nieznaną substancją.

W sumie ujawniono czternaście naczep, w każdej znajdowały się zbiorniki o pojemności 1000 litrów każdy z nieznaną substancją. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Żory i Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego ‘BIELSKO-BIAŁA’, został wezwany również biegły sądowego z zakresu fizykochemii i chemii sądowej, który nadzorował pobieranie próbek substancji.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że możemy mieć do czynienia z nowym sposobem nielegalnego pozbywania się odpadów przez przestępców. Naczepy ciężarowe, na których pozostawiono pojemniki, były w bardzo złym stanie technicznym. Prawdopodobnie posłużyły jako magazyn do nielegalnego składowania i porzucenia odpadów – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Policjanci czekają na wyniki badań, które pozwolą ustalić, czy płynna substancja zabezpieczona przez mundurowych stanowi zagrożenie dla środowiska.

Foto. policja

o autorze

Redakcja/Łukasz