O godzinie 6:45 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o pożarze w Żywcu na osiedlu Parkowym. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z JRG Żywiec.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia dowódca akcji zadysponował do zdarzenia następne dwa zastępy. W wyniku pożaru mieszkania na parterze w trzypiętrowym bloku mieszkalnym spaleniu uległo całe mieszkanie, klatka schodowa.

W mieszkaniu w którym powstał pożar znajdowało się osiem osób, które samodzielnie opuściły mieszkanie. Z pozostałych mieszkań na wyższych kondygnacjach strażacy ewakuowali 10 osób w tym 8 za pomocą drabin przenośnych, jedną osobę na wózku inwalidzkim oraz jedną osobę klatką schodową.

W wyniku tego pożaru trzy osoby zostały poszkodowane, ojciec i dwóch synów z palącego się mieszkania ulegli poparzeniom I, II i III stopnia. 28 letniego syna przetransportowano śmigłowcem z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Siemianowicach, 46 letni ojciec przewożony jest również do Siemianowic karetką pogotowia. Trzecia osoba, z lekkimi poparzeniami, została przewieziona do żywieckiego szpitala.

W akcji brało udział sześć zastępów PSP oraz jeden z OSP – 27 strażaków. Akcja trwała prawie trzy godziny.

Źródło: KP PSP Żywiec

o autorze

Redakcja