GCBA dla PSP. Przetarg rozstrzygnięty!

Wielkopolska Komenda Wojewódzka PSP rozstrzygnęła przetarg na dostawę ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej w całym kraju.

Dla przypomnienia, przedmiotem postępowania jest dostawa siedemnastu ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych z napędem 6×6, trzyosobową kabiną i silnikiem o mocy minimum 400 KM.

Każdy samochód powinien posiadać zbiornik wody o pojemności minimum 7000 litrów, ale nie więcej niż 9000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 procent pojemności zbiornika wody, autopompę jednozakresową o wydajności minimum 5000 litrów na minutę, działko wodno-pianowe DWP 50, linię szybkiego natarcia i sprzęt według standardu wyposażenia dla  samochodu GCBA 7/40.

W wyznaczonym terminie do Zamawiającego wpłynęło pięć ofert. Komisja przetargowa za najkorzystniejszą uznała ofertę o wartości 20 milionów 107 tys. zł złożoną przez firmę Bocar, która otrzymała 100 punktów. Na pozostałych miejscach znalazły się firmy: Stolarczyk – 98,47 pkt, Szczęśniak PS – 95,15 pkt, Wawrzaszek ISS – 88,03 pkt i Rosenabuer – 87,80 pkt.

Umowa, która zostanie podpisana w ciągu kilku tygodni – jeśli żadna firma się nie odwoła – zakłada dostawę samochodów w czterech etapach.

Etap I – dostawa pięciu samochodów – do 31 maja 2019 r.

KP PSP Mogilno, KP PSP Rypin, KP PSP Świecie, KP PSP Lubliniec, KP PSP Wągrowiec

Etap II – dostawa pięciu samochodów – do 31 października 2019 r.

KP PSP Bełchatów, KP PSP Kutno, KP PSP Kolno, KM PSP Olsztyn, KM PSP Elbląg

Etap III – dostawa pięciu samochodów – do 31 sierpnia 2020 r.

KP PSP Oświęcim, KP PSP Nowy Targ, KP PSP Bartoszyce, KP PSP Ełk, KP PSP Stargard

Etap IV – dostawa dwóch samochodów – do 30 kwietnia 2021 r.

KP PSP Sokółka, KP PSP Włoszczowa

To pierwszy przetarg rozstrzygnięty w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

Foto. Sebastian Komorowski

Exit mobile version