Olsztyn. Trwa budowa trenażera!

W Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie rozpoczęła się budowa wielokontenerowego trenażera do nauki i doskonalenia gaszenia pożarów wewnętrznych.

Trenażer, który jest budowany w olsztyńskim ośrodku to wzorcowy prototyp o oznaczeniu TR 005. Jeśli przejdzie pozytywnie proces odbioru to konsorcjum firm: Ślusarstwo Produkcja-Handel-Usługi Piotr Radzik i Weldon Sp.z o. o dostarczy we wskazane w umowie lokalizacje siedemnaście identycznych trenażerów.

Trenażer jest przewidziany przede wszystkim do realizacji „Programu szkolenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych”, jak również do realizacji procesu kształcenia instruktorów prowadzących zajęcia z gaszenia pożarów wewnętrznych oraz do wsparcia procesu doskonalenia zawodowego strażaków PSP i OSP. Uniwersalna konstrukcja pozwala dodatkowo na realizację szeregu elementów innych szkoleń, np. z dziedziny ratownictwa wysokościowego, chemicznego czy poszukiwawczo-ratowniczego.

Wraz z zakończeniem dostaw Państwowa Straż Pożarna będzie posiadała ujednoliconą bazę dydaktyczną na terenie całego kraju.

Dokładne lokalizacje znajdziecie TUTAJ

Foto. mł. bryg. Szymon Kokot-Góra 

Exit mobile version