Państwowa Straż Pożarna kupuje… traktory

Jeszcze w tym roku na wyposażenie kilku Komend Wojewódzkich PSP i szkół pożarniczych trafią nowe traktory.

Zamówienia na dostawę zestawów do usuwania klęsk żywiołowych, czyli traktor z osprzętem (po 1 kpl.) zostały opublikowane w ostatnich dniach przez Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu, Komendę Wojewódzką PSP w Lublinie, Centralną Szkołę PSP w Częstochowie, Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie i Szkołę Podoficerską PSP w Bydgoszczy.

Opis przedmiotu zamówienia w każdym przypadku jest niemal identyczny. Wymagany jest traktor z silnikiem wysokoprężnym z turbodoładowaniem o mocy minimum 70-75 KM, napędem 4×4, skrzynią 12/12, układem kierowniczym ze wspomaganiem i kabiną klimatyzowaną. Na kabinie zamontowana lampa pomarańczowa. Wraz z traktorami należy dostarczyć ładowacz, chwytak hydrauliczny do drewna lub/i widły do transportu palet.

W przypadku Wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej PSP, CS PSP, SP PSP i SA PSP w Poznaniu wybór padł na czeskiego Zetora model Major CL80.

Komenda w Lublinie i szkoła w Krakowie w zaproszeniach do złożenia ofert opublikowały minimalne wymagania techniczno-użytkowe bez podania konkretnych modeli.

Wszystkie maszyny powinny zostać dostarczone jeszcze w tym miesiącu.

Exit mobile version