Potrójna uroczystość w Komendzie Miejskiej PSP w Łomży

Dzisiaj na placu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży odbyła się potrójna uroczystość z udział Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i zaproszonych gości.

Nowy 361[B]26

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Łomży wzbogaciła się o długo wyczekiwany ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy Volvo FMX380 4×4 z zabudową firmy Bocar. Jest wyposażony w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów, autopompę o wydajności 3200 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia i sprzęt niezbędny podczas działań. Kosztował ponad 1,3 mln zł, środki pochodziły z budżetu państwa, NFOŚiGW i samorządów.

Nowy wóz został z dniem 28 listopada wprowadzony do podziału bojowego. Zastąpił 13-letnią Scanię P360/Szczęśniak, która niebawem ma trafić do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Śniadowie.

Nowy zastępca

Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał z dniem 1 grudnia mł. bryg. Arkadiusza Obryckiego, dotychczasowego Dowódcę Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kolnie na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Łomży.

I nowe jednostki KSRG

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej 11 listopada włączył do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu łomżyńskiego.

To Ochotnicze Straże Pożarne w Starych Kupiskach i Olszynach. Decyzje z rąk Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i wicewojewody podlaskiego Tomasza Madrasa odebrali przedstawiciele wspomnianych jednostek.  

Exit mobile version