Śląskie JRG z kolejnymi samochodami. Znamy odbiorców!

Trzy firmy zrealizują zamówienia Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych.

W ramach zamówienia firma Wawrzaszek ISS wykona średnie i ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze na podwoziu Scania o wartości ponad 6,9 mln zł brutto. Średni samochód w wersji 4×4 trafi do Komendy Miejskiej PSP w Żywcu, w wersji 4×2 do Komendy Powiatowej PSP w Pszczynie i Komendy Miejskiej PSP w Mysłowicach, a w wersji 4×2 z modułem proszkowym do Komendy Powiatowej PSP w Zawierciu. Ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy w wersji 4×4 otrzyma Komenda Miejska PSP w Sosnowcu, 4×2 Komenda Miejska PSP w Rybniku.

Bielska firma dostarczy również dwa nośniki kontenerów. Trafią one do komend w Pszczynie i Częstochowie. Wartość jednego samochodu to 966 tys. zł brutto.

Firma Szczęśniak w ramach tego samego przetargu za ponad 2,1 mln zł wykona i dostarczy samochód ratownictwa technicznego Scania. Odbiorcą jest Komenda Powiatowa PSP w Będzinie.

W ostatnich dniach przetarg na dostawę trzech samochodów specjalnych wygrała firma Moto-Truck.

Wykona ona samochód wężowy z HDS na podwoziu Renault K440 dla Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach, samochód kwatermistrzowski Iveco Eurocargo z żurawiem dla Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śląskim i samochód kwatermistrzowski Ford CHK 1 z windą dla Komendy Miejskiej PSP w Żorach. Łączna wartość samochodów to ponad 3,2 mln zł brutto.

O pierwszym przetargu pisaliśmy tutaj:

Wozy dla śląskich JRG. Wiemy, gdzie trafią!

Foto. 112Tychy.pl 

Exit mobile version