Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego ‘WROCŁAW-4’

foto. 112Polkowice.pl

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego ‘WROCŁAW-4’ jest jedną z dwóch tego typu grup działających na terenie województwa dolnośląskiego.

Grupa została powołana rozkazem z 2013 roku. Obecnie funkcjonuje na bazie Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych nr 4 i 7 we Wrocławiu.  

SGRT ‘WROCŁAW-4’ realizuje poziom gotowości operacyjnej B i C.

Obszar chroniony poziomu B obejmuje miasta Wrocław i Wałbrzych oraz powiaty: górowski, trzebnicki, wołowski, milicki, oleśnicki, średzki, wrocławski, oławski, jaworski, świdnicki, wałbrzyski, strzeliński, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki oraz powiaty rawicki, ostrzeszowski i kępiński w województwie wielkopolskim.

Obszar chroniony poziomu C obejmuje województwa: dolnośląskie, opolskie i śląskie oraz powiaty: sieradzki, wieruszowski, wieluński i pajęczański w województwie łódzkim; rawicki, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, kępiński i miasto Kalisz w województwie wielkopolskim; żarski, żagański i nowosolski w województwie lubuskim.

W skład grupy wchodzą:

304[D]43 – Ciężki samochód ratownictwa technicznego Mercedes Axor 1833.

Posiada żuraw hydrauliczny, wyciągarkę, sprzęt ratownictwa technicznego, sprzęt burzący itp. Zabudowa pochodzi z Jelcza 304[D]43 i została zmodernizowana.

Foto. 112Polkowice.pl

304[D]48 – Żuraw ratowniczy Scania G450.

Wyposażony jest w żuraw hydrauliczny o udźwigu 40 ton przy minimalnym wysuwie i 17 ton przy wysuwie 30 metrów oraz osprzęt.

Foto. Grzegorz Fortuna

307[D]49 – Ciężki samochód ratownictwa technicznego Renault K520.

Posiada  obrotowy wysięgnik teleskopowy tzw. rotator Boniface 1060S o maksymalnych wysięgu 11,3 m i maksymalnym udźwigu 54,4 t, maksymalny kąt pracy to 60 stopni; ramię holownicze SDU4 wyprodukowane przez firmę Miller Industries, jego siła holująca wynosi 40 000 kg i siedem wyciągarek.

Foto. 112Polkowice.pl

304[D]90 – Lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy Ford Ranger.

Foto. 112Polkowice.pl
Exit mobile version