Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego ‘ŁÓDŹ’

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego ‘ŁÓDŹ’ jest jedną z trzech tego typu grup działających na terenie województwa łódzkiego.

Grupa funkcjonuje na bazie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 10 w Łodzi na podstawie rozkazu ze stycznia 2013 roku. Obecnie liczy dwudziestu strażaków, którzy posiadają przeszkolenie i uprawnienia zgodne z ‘Zasadami organizacji ratownictwa wodno-nurkowego w KSRG’.

SGRW-N ‘ŁÓDŹ’ realizuje poziom gotowości A, B.

Obszar chroniony obejmuje miasta Łódź i Skierniewice oraz powiaty: łódzki wschodni, kutnowski, łowicki, skierniewicki, łęczycki, zgierski, brzeziński, poddębicki, pabianicki, zduńskowolski, łaski, sieradzki i wieruszowski.

Grupa posiada na wyposażeniu:

310[E]73 – Średni samochód ratownictwa wodnego Iveco Eurocargo 4×4. Zabudowa została podzielona na dwa moduły, pierwszy przeznaczony jest do przewozu czterech osób, a drugi to moduł sprzętowy z windą załadowczą, w którym znajduje się m.in. kompresor powietrzny, agregaty prądotwórcze, sprzęt medyczny, sprzęt ratowniczy, sprzęt burzący, zestawy nurkowe dwubutlowe, zestawy nurkowe itp.

Foto. Sebastian Komorowski/ratownicza.net

310[E]91 – Lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy Mitsubishi L200.

Foto. Krzysztof Retych/ratownicza.net

Oraz łodzie ratownicze.

Exit mobile version