Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego ‘POŁUDNIE’

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego ‘POŁUDNIE’ jest jedną z dwóch tego typu grup działających w województwie lubuskim.

Grupa funkcjonuje na bazie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej i Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli. Obecnie liczy 19 strażaków.

SGRW-N ‘POŁUDNIE’ realizuje poziom gotowości operacyjnej A.

Obszar chroniony obejmuje miasto Zielona Góra oraz powiaty: zielonogórski, wschowski, nowosolski i żagański.

W skład grupy wchodzą:

342[F]71 – Średni samochód ratownictwa wodnego Iveco Eurocargo.

Zabudowa została podzielona na dwa moduły, pierwszy przeznaczony jest do przewozu czterech osób, a drugi to moduł sprzętowy z windą załadowczą, w którym znajduje się m.in. kompresor powietrzny, agregaty prądotwórcze, sprzęt medyczny, sprzęt ratowniczy, sprzęt burzący, zestawy nurkowe itp.

Foto. Bartłomiej Ratajczak

342[F]90 – Lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy Ford Ranger.

Foto. KM PSP Zielona Góra

342[F]67 – Łódź śrubowa Whaly.

brak zdjęcia

381[F]71 – Lekki samochód ratownictwa wodnego Mercedes Sprinter.

Wyposażenie pojazdu to: zestaw sprzętu pneumatycznego do podnoszenia ciężarów z dna akwenów, zestaw urządzeń do inspekcji podwodnych i nawodnych, indywidualne komputery i kompasy nurkowe, kombinezony nurkowe odporne na środowisko chemiczne i biologicznie, sprzęt do ratownictwa wysokościowego, sprzęt sygnalizacji i łączności podwodnej, sprzęt do ratownictwa lodowego, zestaw sprzętu do ratownictwa medycznego, agregat prądotwórczy, zestawy do oświetlenia terenu akcji wyposażone w najaśnice LED.

Foto. FR M.K112

380[F]90 – Lekki samochód operacyjny Toyota RAV4.

Foto. KP PSP Nowa Sól

381[F]Ł01 – Łódź śrubowa Whaly.

brak zdjęcia

Exit mobile version