Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego ‘ŚWIĘTOKRZYSKIE’ to jedyna tego typu grupa w strukturach świętokrzyskiej straży pożarnej.
Grupa funkcjonuje na bazie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Kielcach, Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sandomierzu i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Starachowicach.
SGRW-N ‘ŚWIĘTOKRZYSKIE’ realizuje poziom gotowości operacyjnej A, B.
Obszar chroniony poziomu A obejmuje województwo świętokrzyskie BEZ powiatu kazimierskiego; w województwie mazowieckim powiat lipski.
Obszar chroniony poziomu B obejmuje województwo świętokrzyskie BEZ powiatu kazimierskiego; w województwie mazowieckim miasto Radom i powiaty: radomski, białobrzeski, przysuski, szydłowiecki, zwoleński i lipski; w województwie podkarpackim miasto Tarnobrzeg oraz powiaty: tarnobrzeski, stalowowolski i niżański.
W skład grupy wchodzą:
302[T]71 – Ciężki samochód ratownictwa wodnego DAF CF480.
Zabudowa została podzielona na dwa przedziały. Przedział załogi umożliwia ubranie się nurków, przygotować sprzęt oraz planować i koordynować działania nurkowe; przedział sprzętowy wyposażony jest w szereg sprzętu do prowadzenia prac podwodnych, kompresor do napełniania butli, silnik zaburtowy, system łączności podwodnej itp.
Łódź śrubowa płaskodenna M490
Brak zdjęcia
471[T]71 – Średni samochód ratownictwa wodnego Mercedes Atego 1226.
Posiada żuraw hydrauliczny, przedział załogi i przedział sprzętowy wyposażony w zestawy do nurkowania, sprzęt łączności podwodnej, sprężarkę, akcesoria nurkowe itp.
Łódź śrubowa płaskodenna M490.
Brak zdjęcia
491[T]71 – Średni samochód ratownictwa wodnego Mercedes Atego 1226.
Wyposażony jest w komplet niezbędnego sprzętu wykorzystywanego podczas działań na akwenach, sprężarkę, agregat prądotwórczy, żuraw hydrauliczny itp.
Łódź śrubowa płaskodenna KONTRA 450.
Brak zdjęcia