Strażacy z Gdańska i Krakowa najlepsi w hakówce

W piątek 6 grudnia w Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach odbył się XXV Ogólnopolski Halowy Turniej w Drabinie Hakowej.

Zawody przez wiele lat odbywały się w hali Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie, ale z powodu remontu tego obiektu tegoroczna edycja została przeniesiona do województwa wielkopolskiego.

Najlepszy okazał się Mirosław Cyrson z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku z czasem 14,89 s, drugie miejsce zajął Mateusz Jurkiewicz z Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie – 15,11 s, a trzecie Szymon Morański z Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie – 15,40 s.

Po zakończeniu Turnieju odbyło się podsumowanie Pucharu Polski w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego PSP. W klasyfikacji generalnej zwyciężył już po raz szósty Bartłomiej Siepietowski, reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Drugie miejsce zapewnił sobie zwycięzca zawodów – Mirosław Cyrson, wyprzedzając w bezpośrednim pojedynku Mateusza Jurkiewicza.

Do klasyfikacji Pucharu Polski zostały zaliczone turnieje przeprowadzone na obiektach w Toruniu, Sokołowie Podlaskim, Rzeszowie, Nisku, Sandomierzu, Puławach, Kozienicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Częstochowie, Czartajewie i Obornikach.