Sukces Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych we Włoszech

Czternasta edycja Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyła się w dniach 21 – 28 lipca w miejscowości Borgo Valsugana we Włoszech. Przyjechało ponad tysiąc młodych strażaków z wieku 10-16 lat z całego świata, w tym z Polski, Austrii, Finlandii, Węgier, Japonii, Czech, Francji, Słowacji, Słowenii, Rumunii, Luksemburga, Szwecji, Ukrainy, Bułgarii i oczywiście Włoch.

Na uczestników poza serią treningów i startów w zawodach na miejscowych stadionie zorganizowano szereg atrakcji, w tym wystawy, koncerty czy wycieczki. Przygotowano również Lagerolimpiadę, czyli widowiskowe i odprężające gry bez granic.

Polskę i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych reprezentowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze które w ubiegłym roku wygrały zawody krajowe. To Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Głuchów z województwa wielkopolskiego, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Wysokienice z województwa łódzkiego i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Przytkowice z województwa małopolskiego.

Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach, w ćwiczeniu bojowym i sztafecie z przeszkodami na 400 metrów.

Jak poszło polskim drużynom?

Drużyna chłopców Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Głuchów zajęła drugie miejsce w kategorii MIX. Również drugie miejsce, ale w kategorii Dziewczęta zajęła drużyna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Przytkowice.

Z kolei drużyna chłopców z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Wysokiennice znalazła się w brązowej strefie medalowej.