Techniczny K480 w służbie leszczyńskim zawodowcom

Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lesznie zostali doposażeni w nowy samochód ratownictwa technicznego klasy średniej.

Firma Szczęśniak pod zabudowę wykorzystała dwuosiowe podwozie Renault K480 MEDIUM E6. Posiada kabinę przystosowaną do przewozu trzech strażaków i silnik o mocy 480 koni mechanicznych.

foto. KM PSP Leszno

Zabudowa to konstrukcja wykonana z aluminium, ma sześć skrytek sprzętowych, które są zamykane żaluzjami aluminiowymi i klapami. Dach w formie podestu roboczego.

Z tyłu pojazdu umieszczony został żuraw hydrauliczny firmy HMF model 1320 K1 sterowany bezprzewodowo, jego udźwig maksymalny to blisko 3 tony przy wysuwie 4,1 m, maksymalny wysuw ramienia to 6 metrów, wtedy udźwig maksymalny to 2060 kg. Natomiast z przodu znajduje się wyciągarka hydrauliczna o uciągu ponad 8 ton i liną o długości 40 metrów.

K480 wyposażony jest w generator prądotwórczy o mocy 20 kVa, zestaw narzędzi hydraulicznych, zestaw poduszek pneumatycznych wysoko i niskociśnieniowych, podnośniki hydrauliczny i zębatkowy mechaniczny, klin hydrauliczny, zestaw pokrowców ochronnych, podpory stabilizacyjne, taśmy napinające, pilarki, osłony, wentylator nadmuchowo-wyciągowy, skrzynia narzędziowa, sprzęt burzący, zestaw do oznakowania miejsca wypadku, parawan, przedłużacze, rozdzielacze, przenośny zestaw oświetleniowy, zestaw ratownictwa medycznego, podręczny sprzęt gaśniczy, drabiny, elektronarzędzia, platformę ratowniczą sprzęt pomiarowy i łączności.

foto. KM PSP Leszno

Wartość samochodu to 2 mln 417 tys. zł brutto.

Jeszcze w styczniu planowane jest wprowadzenie samochodu do podziału bojowego JRG, wtedy zastąpi wysłużonego MAN-a i wejdzie w skład SGRChem-Eko ‘LESZNO’.

foto. KM PSP Leszno

Exit mobile version