Fire Platform P12 to nowość od WISS

Foto. WISS

Firma WISS – Samochody Specjalne zaprojektowała i wyprodukowała Mobilne Ramie Gaśnicze – Fire Platform P12.

P12 w wersji transportowej ma 5,8 m długości, 2,3 m wysokości i nieco ponad 1,9 m szerokości. Dopuszczalna masa całkowita to 1800 kilogramów.

Foto. KW PSP Toruń

Głównym elementem jest hydrauliczne ramię gaśnicze o wysokości roboczej 10 metrów, stabilną pracę zapewniają cztery podpory. Na końcu ramienia znajduje się działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności 750/950/1325 litrów na minutę przy ciśnieniu 10 bar oraz kamera szerokokątna i oświetlenie LED.

Foto. KW PSP Toruń

Wszystkie podzespoły platformy zasilane są za pomocą zestawu akumulatorów elektrycznych, przystosowanych do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Zasilanie w energię elektryczną realizowane jest również przez obudowany agregat prądotwórczy, zamocowany w przedniej części platformy. Istnieje możliwość zasilania urządzenia ze źródła zewnętrznego – przekazała firma WISS.

Foto. WISS

Sterowanie realizowane jest za pośrednictwem dźwigni i przełączników znajdujących się na głównym korpusie i radiowo.

Foto. WISS

Układ wodny platformy to zawór elektryczny i zasysacz liniowy umożliwiające bezpośrednie zassanie środka pianotwórczego ze zbiornika o pojemności 200 litrów, który znajduje się na wyposażeniu lub z zewnętrznego źródła.

Foto. WISS

Platforma P12 może być używana podczas pożarów składowisk, hal i innych obiektów oraz schładzania różnego rodzaju zbiorników.

Foto. KW PSP Toruń
Exit mobile version