Ochotnicza Straż Pożarna w Ogrodzieńcu w województwie śląskim dzięki wsparciu z Funduszu Sprawiedliwości doposażona została w nowy sprzęt.

Z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości jednostka otrzymała 300 tysięcy złotych, natomiast wkład własny gminy wyniósł tylko 3 tysiące złotych. Umowa na dofinansowanie została podpisana na początku grudnia 2019 r.

Środki zostały przeznaczone na zakup 15 kompletów składających się z ubrań specjalnych Ballyclare, hełmów, kominiarek, rękawic, odzieży podbarierowej i butów specjalnych, do tego zestaw narzędzi eDraulic firmy Lukas, zestaw podpór stabilizacyjnych, zestaw poduszek pneumatycznych, kamera termowizyjna, namiot pneumatyczny, agregat prądotwórczy, zestaw oświetleniowy, zestaw elektronarzędzi, sprzęt burzący, interwencyjny i pomocniczy.

To nie jedyny sprzęt, który w ostatnim czasie otrzymali druhowie. W grudniu dzięki dotacji z projektu PZU kupiono przecinarkę do stali i betonu, pilarkę do drewna, pilarkę ratowniczą i urządzenie hydrauliczne do wyważania drzwi i usuwania pedałów samochodowych.

Foto. materiały jednostki 

o autorze

Redakcja/Łukasz