O nas

Kilka ciekawych zdań o naszych działaniach, naszej historii.

Pomysł powstania naszego serwisu zrodził się w okolicach kwietnia 2006 roku. Na początku byliśmy przekonani, że wszystko przyjdzie nam dość łatwo, lecz szybko się okazało, jak bardzo się myliliśmy. Wystarczyło jednak wiele dni ciężkiej pracy i data 18 maja 2006 roku jest oficjalną datą narodzin „Polskiego Serwisu Pożarniczego”, który wkrótce okazał się najprężniej działającym serwisem o tej tematyce w sieci. Ciężko opisać wszystko dokładnie, wymienić dziesiątki nazwisk, dzięki którym serwis przez tyle lat istnieje i ciągle idzie do przodu. Historię serwisu oddaje on sam.

Nasza redakcja od początku stara się sprostać coraz większym wymaganiom naszych czytelników, którymi w zdecydowanej większości są strażacy i pasjonaci pożarnictwa. Na naszych łamach goszczą także ratownicy wszelkich organizacji, policjanci, żołnierze, osoby cywilne. Na samym początku było bardzo trudno. Zaledwie kilka osób tworzących serwis, teksty i z dnia na dzień nowi ludzie poznający nasz serwis. Był to pierwszy sukces, ale już wtedy wiedzieliśmy, że nie będzie on ostatnim.

Remiza.pl jest częścią spółki, która daje stałe zatrudnienie swoim twórcom, a cały zespół redakcyjny z miesiąca na miesiąc powiększa się. Zdajemy sobie sprawę z tego, że serwis, który tworzymy od lat musi iść z duchem czasu. Jesteśmy kreatywni, sukcesywnie wdrażamy coraz to nowsze pomysły i wyposażamy się w odpowiednie narzędzia pracy.

Nasze redakcyjne stoisko podczas Fire Truck Show 2022

Nie ukrywamy tego, że przeżywaliśmy także chwilowe upadki, sprzeczki, nieporozumienia. Ale tak jak wszyscy, jesteśmy tylko ludźmi. Dzięki temu bardziej się zżyliśmy. Jesteśmy dla siebie jak bracia i siostry. Łączy nas nie tylko wspólny cel i ciężka praca każdego z nas, lecz także wzajemna pomoc, doradztwo i wiele innych gestów. Jest to bardzo cenne, dlatego w tym miejscu wypadało by podziękować wszystkim, którzy są cząstką naszego serwisu. Wbrew pozorom to nie tylko my, to także Wy – czytelnicy i za to Wam dziękujemy.

Doceniamy także wszystkie inne osoby, które choć małym gestem, pomagają w rozwoju naszego serwisu, który wśród branżowców stał się pewnego rodzaju bazą informacyjną. Odnaleźć w nim można informacje na temat działalności strażaków w kraju, jak i zapoznać się z artykułami, które uczą i poruszają istotne dla strażackiej braci problemy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym serwisem, a także pozostania z nami na dłużej! W razie jakichkolwiek problemów, bądź pytań pomocą służą twórcy Remizy, a także liczna grupa doświadczonych redaktorów.

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Odzyskaj swoje hasło

Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Add New Playlist