W ramach projektu DROGI-V Państwowa Straż Pożarna prowadzi przetargi na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych wyposażonych w system piany sprężonej.
Przetargi prowadzą Komendy Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim i Toruniu. Dotyczą one dostawy odpowiednio 16 i 11 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych w standardzie pierwszowyjazdowym.
I tak, Lubuska Komenda Wojewódzka PSP wymaga samochodów na podwoziu 4×4 wyposażonych w zbiornik wody o pojemności 2000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności min. 1600 litrów na minutę, linię szybkiego natarcia, system piany sprężonej o zasięgu rzutu piany mokrej min. 20 m i suchej min. 10 m, działko wodno-pianowe, wciągarkę, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i sprzęt opisany w specyfikacji typowy dla pierwszowyjazdowych samochodów.
Odbiorcy
KP/M PSP Żagań, Strzelce Krajeńskie, Żary, Zielona Góra, Aleksandrów Kujawski, Jasło, Mielec, Grójec, Radom, Żyrardów, Nysa, Białystok, Kołobrzeg, Gryfino, Sławno i KW PSP Rzeszów.
Z kolei Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu zamawia samochody na podwoziu 4×2, które będą posiadały zbiornik wody o pojemności 2000-3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności min. 1600 l/min, system piany sprężonej linię szybkiego natarcia, wyciągarką i sprzęt opisany w specyfikacji.
Odbiorcy
KP/M PSP Bydgoszcz, Grudziądz, Nakło nad Notecią, Wąbrzeźno, Gdańsk, Płock, Warszawa, Łódź, Wrocław, Centralna Szkoła PSP w Częstochowie i Szkoła Podoficerska PSP w Bydgoszczy.
Wszystkie samochody trafią do jednostek w 2023 roku.
Foto. 112czestochowa.eu