Lubelska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na dostawę samochodów specjalnych.
Przedmiotem postępowania jest dostawa sześciu samochodów. Zamówienie zostało podzielone na części:
Część 1 – dostawa dwóch samochodów kwatermistrzowskich 6×6 z dwuosobową kabiną z leżanką i automatyczną skrzynią biegów. Wymagana jest skrzynia ładunkowa z plandeką przystosowana do przewozu minimum 10 europalet, z tyłu winda załadowcza o nośności min. 2 ton.
Odbiorcami końcowymi są Komenda Miejska PSP w Lublinie i Komenda Powiatowa PSP w Rykach.
Część 2 – dostawa dwóch samochodów kwatermistrzowskich 4×4. Z dwuosobową kabiną z leżanką, skrzynia ładunkowa przystosowana do transportu min. 8 europalet. Pomiędzy kabiną a skrzynią ładunkową należy zamontować HDS o udźwigu 6 ton przy wysięgu 2,5 m i 2 ton przy wysięgu 8 metrów.
Odbiorcami końcowymi są Komendy Powiatowe PSP w Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju.
Część 3 – dostawa ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego na podwoziu z napędem 6×6 i kabiną trzyosobową. Z tyłu żuraw hydrauliczny o wysięgu maksymalnym min. 10 metrów, a z przodu wyciągarka hydrauliczna.
Samochód należy wyposażyć między innymi w generator prądu, przenośny agregat prądotwórczy, sprzęt oświetleniowy, dwa zestawy narzędzi hydraulicznych, zestaw narzędzi hydraulicznych – akumulatorowy, podkłady do stabilizacji, zestaw pokrowców ochronnych, podpory stabilizacyjne, zestaw poduszek pneumatycznych, pilarki, sprzęt burzący, elektronarzędzia, zestaw ratownictwa medycznego, drabiny, platforma ratownicza, sprzęt pomiarowy itp.
Odbiorcą jest Komenda Miejska PSP w Lublinie.
Część 4 – dostawa ciężkiego samochodu ratownictwa chemicznego na podwoziu z napędem 6×2 lub 6×4. Zabudowa podzielona na dwa przedziały: sztabowy z biurkiem i regałami i sprzętowy przystosowany do transportu ciężkiego sprzętu.
Na wyposażeniu m.in. sprzęt pomiarowy, ubrania ochronne, prysznic dekontaminacyjny, myjka, namioty stelażowe, aparaty OUO, sprzęt do dekontaminacji itp.
Odbiorcą końcowym jest Komenda Miejska PSP w Lublinie.
Samochody kwatermistrzowskie należy dostarczyć w ciągu 90 dni od dnia zawarcia umowy, a ciężkie samochody ratownictwa technicznego i chemicznego w ciągu 12 miesięcy.
Zakup realizowany jest w ramach projektu „Dostosowanie Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego na terenie województwa lubelskiego do zmian klimatycznych, zmian w środowisku naturalnym oraz zagrożeń cywilizacyjnych” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021- 2027.