“Czwartki z OSP” – zaprezentuj swoją jednostkę!

W Polsce funkcjonuje około 16 tysięcy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w których działa około 230 tysięcy strażaków. Każda jednostka to odrębna historia i inni ludzie oraz inne, choć zbliżone zasady działania.

Mamy dla was świetną wiadomość – rozpoczynamy nowy cykl artykułów, który nazwaliśmy “Czwartki z OSP”! Co to oznacza? Każdego tygodnia odwiedzimy jedną z wybranych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (oczywiście w miarę naszych sił przerobowych). Nie ma dwóch takich samych jednostek i lokalnej strażackiej społeczności. Praktycznie wszystkie one są na swój sposób wyjątkowe.

Nasza redakcja postanowiła wkroczyć bliżej do świata strażaków OSP, byśmy mogli razem z Wami poznać codzienną rzeczywistość tych niezwykłych ludzi na ich własnym podwórku. To szansa na lepsze zrozumienie ich misji i trudów, z jakimi muszą się codziennie zmagać. No i przede wszystkim poznać się bliżej.

“Czwartki z OSP” to nie tylko okazjonalne artykuły. Każdy czwartek przyniesie nową prezentację jednostki OSP.

Ale to nie wszystko! Chcemy, abyście także Wy mieli swój udział w tym projekcie. Dlatego jeśli chcecie, abyśmy odwiedzili jedną z licznych jednostek OSP, dajcie nam znać! Oczywiście zakładamy, że będziecie współtworzyć ten dział z nami. Jeśli chcesz, aby ukazał się artykuł o Twojej jednostce, to  wystarczy przesłać na nasz adres e-mailowy osp@remiza.pl zgłoszenie w postaci krótkiej notatki opisującej jednostkę, wszystko to, czym chcecie się podzielić z resztą strażackiej braci, (najważniejsze informacje; lokalizacja, krótka historia, ilość członków, wyposażenie,  oraz ciekawostki o jednostce) i zdjęcia (maksymalny rozmiar to 1290 px).

Jak to działa?

  • Każdy tydzień to nowa jednostka OSP.
  • Czekamy na Wasze materiały i historie.
  • Wysyłajcie je na [osp@remiza.pl].
  • Redakcja zajmie się resztą!

Razem z “Czwartkami z OSP” chcemy uczcić pracę i poświęcenie naszych lokalnych strażaków. Bądźcie z nami, poznajcie ich historie i pokażcie, że doceniacie ich trud!

Do zobaczenia w czwartek z nową opowieścią z jednostki OSP na Remiza.pl!

Witamy z powrotem!

Zaloguj się na swoje konto poniżej

Odzyskaj swoje hasło

Wprowadź swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail, aby zresetować hasło.

Add New Playlist