Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyło się otwarcie ofert złożonych w przetargu na dostawę samochodów ratownictwa chemicznego.
Przedmiotem postępowania jest dostawa pięciu samochodów ratownictwa chemicznego na podwoziu kategorii miejskiej z napędem 4×2, silnikiem o mocy minimum 250 kW, automatyczną skrzynią biegów i dwudrzwiową, jednomodułową i dwuosobową kabiną.
Wymagana jest zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję np. stal nierdzewna, aluminium i materiały kompozytowych. Po prawej i lewej stronie skrytki zamykane żaluzjami, z tyłu dwuczęściowa klapa.
Każdy samochód będzie wyposażony w sprzęt, który został podzielony na grupy: wyposażenie indywidualne i środki ochrony indywidualnej; pompy do ratownictwa chemicznego; armatura i osprzęt do pomp; narzędzia ratownicze, pomocnicze i osprzęt dla straży pożarnej; podręczny sprzęt gaśniczy; sorbenty i neutralizatory; sprzęt oświetleniowy, sygnalizacyjny i łączności; sprzęt ratownictwa medycznego i osprzęt pomocniczy. Do tego maszt oświetleniowy i generator prądu 3×230/400V/50Hz, o mocy znamionowej min. 20 KVA napędzany poprzez przystawkę z silnika pojazdu.
W wyznaczonym terminie do zamawiającego wpłynęły dwie oferty. Na sfinansowanie zamówienia przeznaczono 10 milionów złotych.
- Szczęśniak Pojazdy Specjalne – 10 122 900 zł,
- Przedsiębiorstwo Specjalistyczne ‘bocar’ – 11 365 200 zł
Obie firmy zadeklarowały wykonanie zamówienia do 20 marca 2020 roku i 60-miesięczną gwarancję.
Samochody trafią do Komend Powiatowych i Miejskich PSP w Nowym Targu, Nowym Sączu, Białej Podlaskiej, Zamościu i Ostrołęce. Ich zakup jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.