Fundusz Sprawiedliwości dla OSP. Ruszył nabór dla podkarpackich samorządów!

8 mln 500 tysięcy złotych – tyle Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało pieniędzy na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie podkarpackim.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło decyzję o przekazaniu jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych 100 mln złotych z Funduszu Sprawiedliwości. 2 lutego ruszył nabór wniosków w województwie podkarpackim, uprawionym podmiotem do składania wniosku jest gmina lub miasto na prawach powiatu. Samorządy mogą starać się o dotację na zakup defibrylatorów, toreb medycznych i innego sprzętu dla jednostek OSP ze swojego terenu. Nie będzie można otrzymać pieniędzy na zakup samochodów.

Wszystkim samorządom polecamy zapoznać się z aktualną ofertą profesjonalnego sklepu strażackiego STREFA998.pl.

Aby złożyć wniosek należy założyć konto i wypełnić odpowiednie dokumenty w systemie WITKAC.pl od 2 lutego do 16 lutego do godziny 18. Następnie wygenerowany i wydrukowany z systemu wniosek wraz z załącznikami należy do 26 lutego dostarczyć pocztą/kurierem do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Minister Zbigniew Ziobro na eksperta przy zespole do spraw weryfikacji wniosków powołał Senatora Mieczysława Golbę. Wszelką pomoc można uzyskać pod numerami telefonu +48 16 624 14 44 lub +48 16 623 11 47 i w Departamencie Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości (funduszsprawiedliwosci@ms.gov.pl).

Wszystkie dokumenty znajdziecie TUTAJ 

Exit mobile version