Podsumowanie miesiąca: kwiecień 2024

foto. KM PSP Warszawa

Czwarty miesiąc 2024 roku upłynął pod znakiem smutnych informacji. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia kwietnia.

Podczas ćwiczeń w komorze dymowej zasłabł strażak-ochotnik Marcin Raczyk. Pomimo udzielonej pomocy nie udało się go uratować. Miał 39 lat.

18 kwietnia zmarł nagle st. ogn. Rafał Grot, strażak z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej. Miał 47 lat.

Szef MSWiA Marcin Kierwiński wystartuje w zbliżających się wyborach do europarlamentu. Według nieoficjalnych informacji zastąpi go Tomasz Siemoniak.

Drabiny firmy Rosenbauer, które zostały dostarczone PSP i obecnie są wycofane z podziału zostały wykonane niezgodnie z deklaracją producenta – to wynik badań wykonanych przez firmę zewnętrzną na zlecenie CNBOP.

W dniach 9-11 kwietnia w województwie wielkopolskim odbyły się pierwsze ćwiczenia nowego modułu GFFF POLAND.

Komendant Główny PSP zatwierdził listy sprzętu, który jest objęty dotacjami z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i MSWiA.

Strażacy z OSP Smolęcin podjęli decyzję o wycofaniu jednostki z podziału bojowego. Powodem jest sytuacja finansowa jednostki.

Pod koniec kwietnia Komendant Główny PSP podjął decyzję o włączeniu do KSRG nowych jednostek.

Chcesz zostać strażakiem? Do końca maja w Akademii Pożarniczej trwa rekrutacja na studia magisterskie dla strażaków w służbie kandydackiej.

Exit mobile version