Już 20 lat Państwowa Straż Pożarna jest obecna w Tłuszczu w powiecie wołomińskim.

W marcu 2000 roku ówczesny burmistrz Tłuszcza Sławomir Klocek i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie st. kpt. Roman Gołębnik podpisali porozumienie o utworzeniu w Tłuszczu Posterunku Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wołominie.

Posterunek powstał na bazie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej i posiada na wyposażeniu jeden samochód ratowniczo – gaśniczy.

 – Dziękujemy za 20 lat ofiarnej, pełnej poświęcenia służby, niesienie pomocy w dzień i  nocy wszystkim tym, którzy na skutek rożnych zdarzeń tej pomocy potrzebują. Wasza służba to setki wyjazdów, podczas których niejednokrotnie narażaliście swoje zdrowie i życie. Sprawiacie, że Gmina Tłuszcz jest bezpieczna, a mieszkańcy zawsze mogą liczyć na Waszą pomoc – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

W najbliższych latach w Tłuszczu powstanie Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 2 wołomińskiej komendy. W ubiegłym roku podpisany został akt notarialny, dzięki któremu straż pożarna pozyskała nieodpłatnie działkę o powierzchni 1,2101 ha. Inwestycja prawdopodobnie będzie realizowana w ramach nowej ustawy modernizacyjnej.

Foto. UM

o autorze

Redakcja/Łukasz