Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN w Płocku uznawana za jedną z największych tego typu jednostek w Europie, obchodzi w tym roku jubileusz 55-lecia. Z tej okazji na terenie Zakładu Produkcyjnego odbył się uroczysty apel w trakcie którego strażakom wręczono srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Uroczyste obchody jubileuszu zakładowej straży pożarnej były także okazją do zaprezentowania przybyłym gościom nowoczesnych pojazdów, wyposażenia ratowniczo-gaśniczego, a także nowej strażnicy, która jest drugim obiektem jaki został postawiony na terenie ponad 800 hektarów zakładu rafineryjno-petrochemicznego w Płocku. Co ważne, nowa strażnica skróci czas dojazdu służb ratowniczych do dowolnego miejsca na terenie zakładu do 5 minut. Poprawią się również znacząco  warunki pracy strażaków.

Wszyscy mamy powody do dumy, że w strukturach PKN ORLEN działa największa tego typu jednostka w Polsce i jedna z największych w Europie. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym pięknym jubileuszu, który oznacza 55 lat odwagi, pasji, energii i zaangażowania kilku pokoleń naszych strażaków. Państwa profesjonalizm, odpowiedzialność, niezawodność doceniają mieszkańcy Płocka i okolic. Za  zaangażowanie i odwagę pragnę serdecznie podziękować wszystkim obecnym i byłym strażakom oraz pracownikom Zakładowej Straży Pożarnej – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, który pełnił rolę gospodarza uroczystego apelu.

Na uroczystości gościli Członkowie Zarządu oraz kadra menedżerska PKN ORLEN i Grupy ORLEN, a także przedstawiciele Fundacji ORLEN – Dar Serca. Powitano także komendantów państwowej straży pożarnej, komendantów zakładowych straży oraz obecnych i byłych pracowników Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN.

Pocztom sztandarowym PKN ORLEN i Zakładowej Straży Pożarnej towarzyszyły poczty sztandarowe spółki ANWIL SA, Grupy Azoty Puławy oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć oficjalnych przemówień z gratulacjami i życzeniami.

Nowa komenda posiada 16 stanowisk garażowych, 4 stanowiska naprawcze dla pojazdów bojowych, myjnię, pomieszczenia warsztatowe i magazynowe. Budynek posiada także salę konferencyjną, salę sportową wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń sprawnościowych,  pomieszczenia sanitarne i sale wypoczynku. Do kompleksu nowej siedziby jednostki należy także budynek magazynu środków gaśniczych.

Obecnie w Zakładowej Straży Pożarnej w Płocku służy około 140 strażaków, a w całej grupie kapitałowej ORLEN ponad 600.

Foto. PKN Orlen

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl