Na początku roku do Bazy Wsparcia US Navy Redzikowo, gdzie zostanie uruchomiona w tym roku instalacja przeciwrakietowa AAMDS, trafił personel wojskowy. Amerykanie ściągnęli do bazy również własne samochody.

Jeden z samochodów Wojskowej Straży Pożarnej US Navy stacjonujący w Redzikowie został zaprezentowany w Słupsku podczas Obchodów Dnia Strażaka. Jego dkładne parametry nie są znane. 

Zadaniem jednostki jest dbanie o bezpieczeństwo na terenie bazy przeciwrakietowej USA w Redzikowie, która została wybudowana za ponad 800 milionów dolarów. Baza jest wyposażona w radary zdolne do śledzenia pocisków i naprowadzania rakiet przechwytujących, wyrzutnie rakietowe, siłownie, koszary, kuchnie, zaplecze medyczne, sklep detaliczny Navy Exchange i centrum rekreacji. Ponadto, na terenie bazy znajdują się budynki ochrony i robót publicznych, magazyn ogólnego przeznaczenia, strażnica wojskowej straży pożarnej i obiekty sportowe.

Amerykańscy strażacy mogą liczyć na wsparcie Wojskowej Straży Pożarnej Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie, która jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.  

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl