W mijającym tygodniu do Państwowej Straży Pożarnej trafiły nowe autobusy. To kolejne zamówienie zrealizowane w ramach projektu KOLEJ.

W ramach postępowania przetargowego Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej firma ABP Bus&Coach ze Słupska dostarczyła dziesięć autobusów Iveco Crossway PRO.

Crossway to autobus o długości dwunastu metrów, szerokości 2,5 m i wysokości z klimatyzacją 3,4 m. Posiada 55 miejsc siedzących i 6-cylindorowy rzędowy silnik diesla Cursor 9 spełniający normę EURO 6.  Oświetlenie ostrzegacze składa się z trzech lamp na dachu i ośmiu lamp kierunkowych – po dwie z przodu i z tyłu i na każdym boku pojazdu.

Autobusy trafiły do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (2 szt.), Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu (2 szt.), Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, Centralnej Szkoły PSP  w Częstochowie, Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu – Zdroju, Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie i Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie.

Wartość zamówienia to 10 mln 73 tysiące złotych brutto, co daje 819 tysięcy złotych netto za jeden autobus.

Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I”.

o autorze

Redakcja/Łukasz