Komendant Główny PSP prowadzi rozmowy z Autosanem i Jelczem w sprawie produkcji średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych – poinformowała dzisiaj Polska Agencja Prasowa.

– Nawiązaliśmy kontakt z firmą Autosan, która przymierza się do przedstawienia nam projektu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Rozmawiałem także dwa razy z prezesem Jelcza. Chcielibyśmy, aby dla nas produkowali samochody – powiedział w rozmowie z PAP gen. brygadier Leszek Suski.

W rozmowie z PAP komendant podkreślił, że obecnie cena takiego wozu to około 800-900 tysięcy złotych. Komenda Główna chciałaby aby jeden wóz kosztował, uwaga… 500 tysięcy złotych.

– Zależy nam na tym, aby samochody były w całości produkowane w Polsce – powiedział Suski.

Pierwsze wozy miałyby trafić do jednostek PSP już w tym roku, środki na ich zakup pochodziłby ze środków unijnych i Programu modernizacji.

Dla przypomnienia, obecnie w Polsce działa pięć firm, które produkują samochody dla straży pożarnej. To Szczęśniak Pojazdy Specjalne, Wawrzaszek ISS, Bocar, Moto-Truck i Stolarczyk.

Firma Autosan od lat specjalizuje się w produkcji autobusów, a Jelcz to od kilku lat to główny dostawca podwozi dla naszego wojska.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl