Naciąga załamanie pogody. Według synoptyków we wtorek i środę będzie mocno wiało.

Jutro od rana na wybrzeżu i północnym zachodzie zacznie wzmagać się wiatr. Będzie on skutkiem przechodzenia przez Polskę układu niskiego ciśnienia. Ciśnienie zacznie szybko spadać i po północy 24 października spadnie do 985hPa na krańcach północno wschodnich. W tym samym czasie na południowym zachodzie ciśnienie spadnie do 1004 hPa. Kilka godzin później zrobi się jeszcze bardziej dynamicznie ponieważ gdy na północnym wschodzie będzie około 986 hPa, w Warszawie 998 hPa to na krańcach południowo zachodnich aż 1014 hPa. Na przestrzeni kilkuset kilometrów różnica ciśnienia sięgnie niemal 30 hPa – informuje zaprzyjaźniony serwis Meteoprognoza.pl

Skutkiem ubocznym takiej sytuacji będzie silny wiatr. Na wybrzeżu, północnym wschodzie i Lubelszczyźnie porywy wiatru mogą przekroczyć 100 km/h,  90 km/h na południu kraju, a na pozostałym obszarze 60-70 km/h. Jednocześnie będzie padał deszcz. Opady będą spore, z sumami do 30 mm w ciągu dwóch dni. W Tatrach spadnie do 30-40 cm śniegu.

Szczegółowe mapy znajdzie >TUTAJ<

Ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (wg. stanu na godz. 20) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i drugiego stopnia dla powiatów nadmorskich.

Foto.  Osman Rana 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl