W Węgrowie zostanie wybudowana nowa strażnica Komendy Powiatowej PSP. To kolejna inwestycja realizowana w ramach ‘Programu modernizacji’.

12 kwietnia w Komendzie Powiatowej PSP w Węgrowie z udziałem Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP została podpisana umowa z firmą Arcus Technologie na budowę nowej strażnicy. Wartość inwestycji to prawie 13 milionów 700 tysięcy złotych.

Zgodnie z umową na działce przy ulicy Zwycięstwa powstanie budynek o powierzchni zabudowy około 1640 metrów kwadratowych. Ze względu na funkcję jakie będzie pełnił został podzielony na trzy podstawowe części:

Część I – hala garażowa na dziesięć samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych z zapleczem magazynowo – technicznym wraz z myjnią,

Część II – Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza zlokalizowana na parterze z pomieszczeniami socjalno-bytowymi i technicznymi dla Dowódcy JRG, Zastępcy Dowódcy JRG i strażaków pełniących służbę na każdej zmianie,

Część III – pomieszczenia administracyjno-biurowe Komendy Powiatowej PSP zlokalizowane na pierwszym piętrze.

W sąsiedztwie strażnicy powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe z bieżnią i parking.

Wszystkie prace powinny zostać zakończone do września 2020 roku. W województwie mazowieckim podobny obiekt powstanie w Legionowie.

o autorze

Redakcja/Łukasz