Władze Polic w województwie zachodniopomorskim zdecydowały o ewakuacji mieszkańców. Wszystko przez odnaleziony niewybuch.

W związku z zaistniałym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, spowodowanym znalezieniem niewybuchem z okresu II wojny światowej w Policach przy ul. Tanowskiej 3 zarządzam ewakuację wszystkich osób przebywających na terenie miasta Police z wyłączeniem ul. Piaskowej, Bursztynowej, 26 Kwietnia, 1 Maja, Okulickiego Roweckiego, Kresowej, Korczaka oraz osiedli Mścięcino i Jasienicy – napisał w komunikacie Burmistrz Polic Władysław Diakun.

Bomba lotnicza została odnaleziona 5 grudnia podczas robót ziemnych w pobliżu dworca kolejowego waży 200 – 250 kilogramów. Saperzy z 5. Pułku Inżynieryjnego w Podjuchach, którzy przyjechali na miejsce stwierdzili, że na czas podniesienia bomby trzeba ewakuować mieszkańców. Promień rażenia w przypadku eksplozji oszacowali na 1,5 kilometra.

Ewakuacja około 25 tys. mieszkańców zostanie przeprowadzona w niedzielę 9 grudnia w godzinach od 6 do 9 rano. Do domów mają wrócić po godzinie 12.

Foto. ilustrujące  st. chor. szt. Piotr Bartnik

o autorze

Redakcja/Łukasz