Kilka dni temu poznaliśmy wyniki Budżetu Obywatelskiego Opola 2019. Mieszkańcy zdecydowali, że wsparcie otrzymają dwie jednostki OSP.

Pierwsze zadanie pod nazwą „Bezpieczni mieszkańcy Opola-zakup pojazdu dla OSP” otrzymało 1742 głosy. Zakłada zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4×4 i zbiornikiem wody o pojemności minimum 5000 litrów dla OSP Szczepanowice. Na ten cel przeznaczono 950 tysięcy złotych.

Drugie zadanie, które będzie realizowane zgłosili druhowie z OSP Opole-Gosławice. Za 150 tysięcy złotych jednostka kupi kamerę termowizyjną, turbopompę, pompę do wody zanieczyszczonej z napędem elektrycznym, przenośny zbiornik na wodę, sprzęt do ratownictwa wysokościowego, ubrania specjalne, rękawice specjalne i buty. Na zadanie zagłosowało 865 mieszkańców.

Mieszkańcy Opola w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłosili 125 zadań. Po analizie formalnej i merytorycznej na liście do głosowania znalazło się 96 zadań, w tym 35 ogólnomiejskich  MAKRO, 27 ogólnomiejskich MIKRO i 34 zadania DZIELNICOWE. Zagłosowało 9874 osób.

Foto. OSP Opole-Gosławice

o autorze

Redakcja/Łukasz