Cała zmiana służbowa z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy została skierowana na kwarantannę.

To kwarantanna profilaktyczna – poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik prasowy KW PSP w Toruniu st. kpt. Arkadiusz Piętak. Jeden ze strażaków jest ratownikiem medycznym i miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Na kwarantannie w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Łubiance jest piętnastu strażaków bydgoskiej ‘jedynki’, którzy wczoraj pełnili służbę.

Nasi strażacy będą tam oczekiwali do momentu, gdy ich kolega z pracy będzie znał swoje wyniki badań dotyczące zakażenia koronawirusem – podkreślił Piętak.

Na dzisiaj zaplanowano dezynfekcję strażnicy i sprzętu. Jednostka ma jutro wrócić do normalnego funkcjonowania. Strażacy, którzy mieli dzisiaj pełnić służbę zostali skierowani do JRG 2 i 3.

Liczba strażaków na terenie powiatu się nie zmieniła. Po prostu mamy chwilowo jedną jednostkę mniej. Aktualnie działają na terenie powiatu bydgoskiego cztery z pięciu. Mieszkańcom nic nie zagraża. Panujemy nad sytuacją. Cały czas są i będą przyjmowane wszystkie zgłoszenia. Normalnie podejmujemy interwencje i udzielamy pomocy – poinformował Piętak.

Foto. KM PSP Bydgoszcz

o autorze

Redakcja/Łukasz