W poniedziałek 10 grudnia na Starym Rynku w Chojnicach odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych.

W uroczystości udział wzięli między innymi: Aleksander Mrówczyński – poseł na sejm RP, nadbryg. Tomasz Komoszyński – pomorski komendant wojewódzki PSP, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przedstawiciele władz samorządowych, Związku OSP RP, Lasów Państwowych i zaprzyjaźnionych instytucji i przedsiębiorstw.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach otrzymała dwa samochody. To lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy Ford Ranger 4×4 o wartości 142 tysięcy złotych i średni samochód ratownictwa technicznego Renault Midlum, który od 2013 roku znajdował się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Gdańsku. Jego wartość to 1 mln 134 tys. zł.

OSP Chojnice wzbogaciła się o fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA 3/16 Volvo FL 4×4. Kosztował 843 tys. zł, środki pochodziły z budżetu UM w Chojnicach, Gminy Wiejskiej Chojnice, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, WFOŚiGW, nadleśnictw i firm prywatnych.

OSP Brusy z powiatu chojnickiego i OSP Mosiny z powiatu człuchowskiego otrzymały samochody operacyjne Renault Megane i Nissan Terrano 4×4 używane przez Komendę Powiatową PSP w Chojnicach.

Foto. facebook.com/Chojnice998/

o autorze

Redakcja/Łukasz