W sobotę 21 maja na terenie jednej z firm ulicy Przemysłowej w Ligocie Dolnej przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem ‘ACID’.

Scenariusz zakładał, że doszło do awarii zaworu cysterny przewożącej stężony chlorowodór. Obok pojazdy znajdowały się osoby poszkodowane, które próbowały powstrzymać wyciek substancji. W trakcie działań doszło również do pożaru szafy sterowniczej oczyszczalni ścieków.

W ćwiczeniach brało udział w sumie 25 zastępów straży pożarnej w tym funkcjonariuszy KP PSP Kluczbork, zastępy OSP z powiatu kluczborskiego, zastęp SDł z KW PSP Opole, oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej z Szumiradu, poza JOP w ćwiczeniach brali udział przedstawiciele PCZK oraz samorząd lokalny.

Założenie miało na celu sprawdzenie gotowości bojowej JOP w zwalczaniu zagrożeń chemicznych na poziomie podstawowym, budowy stanowisk czerpania wody oraz przetłaczania jej na duże odległości w terenie zurbanizowanym, współpracy z WSP oraz z PCZK i przedstawicielami samorządów lokalnych, organizacji działań dużych związków taktycznych oraz organizacji sztabu, organizacji łączności i obsługi SDł.

Foto. kluczbork112.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl