W środę 24 kwietnia na terenie Ośrodka Szkolenia Inżynieryjno-saperskiego 1 Brzeskiego Pułku Saperów odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem WAGON 2019. Organizatorem była Komenda Powiatowa PSP w Brzegu.

Scenariusz zakładał, że w trakcie jazdy z pociągu pasażerskiego odłączyły się trzy wagony. Jeden z nich uderzył w samochód osoby, a kolejny w ciągnik siodłowy z cysterną, który z kolei uderzyła w budynek nastawni. W zdarzeniu poszkodowanych zostało kilkanaście osób.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie współpracy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Brzeg” i Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „Brzeg”. Ponadto strażacy z powiatu brzeskiego doskonalili umiejętności działań podczas katastrof kolejowych i drogowych, ewakuacji i wykonania dostępu do osób poszkodowanych w tego typu zdarzeniach oraz techniki stabilizacji uszkodzonych konstrukcji kolejowych i drogowych.

W ćwiczeniach oprócz strażaków z JRG Brzeg i JRG Grodków wzięli również udział druhowie z OSP Przylesie, OSP Lipki i OSP Skarbimierz.

Foto. ogn. Łukasz Nowak/KW PSP Opole

o autorze

Redakcja/Łukasz